Bodrum Vücut Geliştirme Salonu

Bodrum Vücut Geliştirme Salonu ; Vücut geliştirme denildiğinde hemen herkesin aklına halterciler gibi hacimli kasa sahip kişiler veya film artistleri gelir. Aslında her vücut geliştirici aynı şekilde kasa sahip değildir. Yani vücut geliştirme sporunun hangi amaçla yapıldığı önemlidir. Eğer profesyonel bir sporcu olacak ve yarışmalara katılacaksanız, tabi ki bu durumda disiplinli ve ağır antrenmanlardan geçmeniz gerecektir. Ancak bu 2-3 ayda oluşacak bir durum değildir. Kişinin bünyesine bağlı olarak başlangıçta kapasitesine göre aletli ya da aletsiz egzersiz programları düzenlenir ve kişinin kas ve iskelet sistemi güçlendikten sonrada kasların kütlesel ve hacimsel olarak gelişmesi sağlanır. Mesela Vücut Geliştirme egzersizlerinin nasıl yapıldığına yönelik kısaca bilgi vermek gerekirse; yapılan hareketlerin dahi belli tekniğini olduğunu belirterek hareketler ne hızlı ne de yavaş olmayacak şekilde bir ağırlık 3-4 saniye içinde kaldırılıp, aynı sürede indirilmesi gereklidir. Ağırlık kaldırırken kesinlikle nefes tutulmamalıdır.

Tok karına egzersiz yapılamayacağı için antrenman saatine 2 saat kala hiçbir şey yenmemelidir. Çalıştırılan kas grubundan başka kasa geçerken 60 saniye ara verilmeli ve aynı kas gurubunda farklı bir harekete geçilecekse de 120 ile 180 saniye kas dinlendirilmelidir. Kaslar kesinlikle zorlanmamalı ve her kas için kişinin kapasitesi de göze alınarak en uygun ağırlık ile çalışılmalıdır. Bu hususlar gibi sayılabilir birçok önemli detay barındıran vücut geliştirme sporu herhangi bir sakatlık oluşmaması adına kesinlikle Vücut Geliştirme Salonu bünyesinde profesyonel eğitmenler ile yapılmalıdır.

Yanlış yapılan bir hareket geri dönüşü olmayan sakatlıklara yol açabileceğinden ötürü amatör salonların çok da güvenilir olduğunu söylemek mümkün değildir. Hedefiniz kendi çapınıza şekilli bir vücut sahibi olmak ya da profesyonel sporcu olmak olsun ayırt etmeksizin Bodrum Vücut Geliştirme Salonu adı altında hizmet veren kuruluşumuzun en iyi şekilde sizleri ağırlayacağını bilmelisiniz. Kendine güvenen ve iyi bir geçmişe sahip olan eğitmenlerimizin kişiye özel hazırladığı beslenme ve egzersiz programı ile hem sağlıklı hem de istediğiniz gibi kaslı fit bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun için bizlerle iletişime geçip sizlere sunduğumuz avantajlı üyelik paketlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir